19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаЗабаваДевојката малку се поднапила па музикантите ги собрала во гепек, да и...

Девојката малку се поднапила па музикантите ги собрала во гепек, да и свират додека вози!!

Ноќните излегувања често завршуваат со луди и незаборавни ситуации, а уште подобро е кога некој ќе ги овековечи со снимка, како што е случај со овие весели девојки и нивното “озвучување” во багажникот.

Имено, на Јутјуб се појави снимка на која се гледаат четири девојки во џип со швајцарски регистарски таблички. Во еден момент, возилото запрело на семафорот, судејќи по видеото, во Нов Белград, а потоа се гледа како една русокоса излегува од автомобилот и започнува да игра коло.

Ова, меѓутоа не е најлудиот дел од приказната – девојката со играње дошла до багажникот и го отворила, а во него свирел хармоникаш.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...