10.9 C
Ohrid
вторник, мај 18, 2021
Почетна Македонија „ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ“ Слушнете со каква леснотија Заев говори за промената на...

„ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ“ Слушнете со каква леснотија Заев говори за промената на името

Translate (Eng):[gtranslate]

„ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ“ ова го вели Зоран Заев во новата снимка која на Јутуб ја објави новинарот Зоран Божиновски која е дел од инфамозната снимка евро за Вицето, која екс премиерот ветуваше дека кога целосно ќе се слушне ќе се докаже неговата невиност, во случајот „Поткуп“. Не само што снимката не ја докажува неговата невиност, таа докажува дека тој барам мито од струмичкиот бизнисмен, а во неа се слушат и други скандлозни работи.

Слушнете со каква леснотија Заев говори за промената на името на државатра, како што вели тој за „пусти пари“.

-Ние соработуваме со европски пари, со грчките општини и вика нели ви е проблем името, не вашата држава, нашата држава терај европските пари ги зимаме за било што. Нашите луѓе се цело лето во Грција, вие имате ваши луѓе што инвестирале тука, Михалидис, другар ми е Михалидис. Што да ти кажам, дај отвори тој живот да живееме човек. Значи поминаа, времето си тече што има толку многу вредности важни ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ!

РЕКЛАМА

Во еден момент обидувајќи се да прикаже некаква си национална гордост тој вели дека џабе ќе е Македонија да влезе и во „свемирот“ ако не сме Македонци, ова се го говори пред да не направи „граѓани на Република Северна Македонија!…Брука!

-За меѓународна употреба ќе се договориме, не чепкајте македонски јазик, Македонец кај што ми е националност, тоа што е моето право. Оти џабе ми е и да бидам член кај сакаш во свемирот да ме зачленеш ако каже кој си ти бе дечко? Што ќе кажеш? Кој си ако не си Македонец?

Извор:Infomaks

- Реклами -