9.7 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонија„ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ“ Слушнете со каква леснотија Заев говори за промената на...

„ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ“ Слушнете со каква леснотија Заев говори за промената на името

„ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ“ ова го вели Зоран Заев во новата снимка која на Јутуб ја објави новинарот Зоран Божиновски која е дел од инфамозната снимка евро за Вицето, која екс премиерот ветуваше дека кога целосно ќе се слушне ќе се докаже неговата невиност, во случајот „Поткуп“. Не само што снимката не ја докажува неговата невиност, таа докажува дека тој барам мито од струмичкиот бизнисмен, а во неа се слушат и други скандлозни работи.

Слушнете со каква леснотија Заев говори за промената на името на државатра, како што вели тој за „пусти пари“.

-Ние соработуваме со европски пари, со грчките општини и вика нели ви е проблем името, не вашата држава, нашата држава терај европските пари ги зимаме за било што. Нашите луѓе се цело лето во Грција, вие имате ваши луѓе што инвестирале тука, Михалидис, другар ми е Михалидис. Што да ти кажам, дај отвори тој живот да живееме човек. Значи поминаа, времето си тече што има толку многу вредности важни ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ!

Во еден момент обидувајќи се да прикаже некаква си национална гордост тој вели дека џабе ќе е Македонија да влезе и во „свемирот“ ако не сме Македонци, ова се го говори пред да не направи „граѓани на Република Северна Македонија!…Брука!

-За меѓународна употреба ќе се договориме, не чепкајте македонски јазик, Македонец кај што ми е националност, тоа што е моето право. Оти џабе ми е и да бидам член кај сакаш во свемирот да ме зачленеш ако каже кој си ти бе дечко? Што ќе кажеш? Кој си ако не си Македонец?

Извор:Infomaks

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...