24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

ЌЕ СЕ ЗГРОЗИТЕ: Мизерни услови за живот во болницата во Бардовци (ФОТО+ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

На фотографиите можат да се видат мизерни и нехумани услови за живот, а пациентите бараат помош од надлежна институција за решавање на проблемот.

Читател на „Слободен печат“ ни испрати фотографии и видеа од условите со кои секојдневно се соочуваат пациентите во болница Бардовци во Скопје.

На фотографиите можат да се видат мизерни и нехумани услови за живот, а пациентите бараат помош од надлежна институција за решавање на проблемот.

РЕКЛАМА

Читателот на „Слободен печат“ открива и дека во болницата немало парно, телевизија, како и тоа дека храната била многу лоша и дека тоалетот е во катастрофална состојба.

Во продолжение погледнете ги фотографиите…

sloboden pecat

- Реклами -