3.6 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија „Дедо и внук“: Емотивна приказна со длабока порака

„Дедо и внук“: Емотивна приказна со длабока порака

Translate (Eng):[gtranslate]

„Дедо и Внук“ е нов македонски игран филм, кој од вечерва ќе биде на редовен кино репертоар во Cineplexx во рамките на Балканскиот филмски фестивал.

Кратка содржина: После смртта на едно дете пациент, кое чека лекување во странство, настанува скандал и младиот доктор Никола за да го избегне притисокот е приморан оди на посета кај дедо му, каде што не бил повеќе од 10 години и таму се среќава со проблемите од неговото минато.

РЕКЛАМА