8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонец го предизвика на дуел Конор Мекгрегор (ФОТО)

Македонец го предизвика на дуел Конор Мекгрегор (ФОТО)

Конор Мекгрегор е предизвикан. Ни помалку, ни повеќе, оној што го предизвикува е Македонец, голманот на фудбалскиот клуб Вардар, Филип Гачевски.

Гачевски бранеше во одлична форма во првиот дел од сезоната, па токму тој е еден од најзаслужните што „црвено-црните“ ја освоија есенската титула.

Филип често е активен на социјалните мрежи, па овојпат се реши да го „чепне“ Конор Мекгрегор. Ако верува Конор дека може со нашиот Филип, нека го прифати предизвикот. До тогаш веруваме дека бега од директна пресметка.

Ирската УФЦ ѕвезда, Конор Мекгрегор ќе го има својот долгоочекуван камбек во кафезот против Доналд Серон на 18 јануари, и во последното интервју за „ЕСПН“ тој вети дека ќе биде „спектакуларно“ од почеток, но уште понеочекувано изрази почит кон противникот, што не е негова добра страна во минатото.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...