9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаЧЛЕНОВИТЕ НА „АМФОРА“ ГО ЧИСТЕА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ВО ПРЕСРЕТ НА ВОДИЦИ

ЧЛЕНОВИТЕ НА „АМФОРА“ ГО ЧИСТЕА ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО ВО ПРЕСРЕТ НА ВОДИЦИ

Членовите на нуркачкиот клуб „Амфора“ од Охрид го чистеа Охридското Езеро од отпадоци, за кои велат дека можат да бидат потенцијална опасност за скокачите по крстот.

Во пресрет на големиот христијански празник Богојавление-Водици, нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ и Клубот за подводни дејности “Охрид” денес го чистеа дното од градското пристаниште од отпадни материи. Целта на оваа акција е обезбедување на просторот каде што ќе се фрла светиот крст од разните отпадoци кои претставуваат потенцијална опасност за скокачите по крстот, велат од „Амфора“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...