28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Свет Го бркале демони, па со Џип влезе во црква, сопираќи пред олтарот....

Го бркале демони, па со Џип влезе во црква, сопираќи пред олтарот. (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

35-годишниот Шпанец неодамна беше уапсен откакоџип влезе во црква, тврдејќи дека тоа е единственото место каде што може да го скрие од неговата демонска опсесија.

На 8 јануари, неименуван човек влета кон големата врата од црквата „Сан Хуан Евангелиста“ во шпанскиот град Сонсека и почна со својот џип да се забива во нив. Верниците прво не разбраа што се случува, а тој почна да извикува разни бизарни нешта.

Додека шокираните се обиделе да ја повикаат полицијата, возачот ја удрил со џипот вратата на црквата додека конечно не провалил. Потоа ги срушил дрвените клупи и застанал на олтарот. Кога службите за итни случаи пристигнале на местото на настанот, кај олтарот пронашле загрижен човек. Тој, наводно, им рекол дека е опседнат и дека тоа е единственото место каде што се чувствувал безбедно.Откако го убедиле дека може безбедно да ја напушти црквата, тој бил однесен во болница за тестирање алкохол и дрога. Во моментов е нејасно што го предизвикало неговото бизарно однесување, но според неколку извештаи во вестите, неименуваниот маж поседувал продавница која е специјализирана за производи од канабис на само 900 метри од црквата.

РЕКЛАМА

- Реклами -