7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Забава Болниците во Македонија опремени со нови 1.500 aпарати за коцкање !!

Болниците во Македонија опремени со нови 1.500 aпарати за коцкање !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Конечно македонските граѓани ќе добијат современo здравство по сите европски стнадарди. Министерството за здравство објави дека Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ и другите болници ширум оваа држава ќе бидат опремени со нови 1 500 најсовремени апарати за коцкање. Со оваа круцијална инвестиција значително ќе се олесни животот на пацинетите, чии животи и онака досега беа ставени на коцка.

„Со оваа, би рекол, најзначајна инвестиција значително ќе ја подобриме услугата за нашите пациенти. Повеќе пациентите нема да мораат да одат до најблиските казина и обложувалници за да си го остварат своето неопходно право на коцкање со животот. Животот на апарати воопшто не е лесен. Се надеваме дека со оваа инвестиција ќе внесеме барем малку љубов, ведрина и среќа кај овие луѓе.“ – изјави за нашата редакција министерот за здравство Венко Филипче.

Овој текст е измислен со цел да привлече внимание и да ја прикаже реалноста за здравството во Македонија. Додека нашите болници се во колапс државата купува 1.500 машини за коцкање.

РЕКЛАМА

#коперација

- Реклами -