21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Можеби не го фати крстот но затоа фати нешто друго: Романтично запросување...

Можеби не го фати крстот но затоа фати нешто друго: Романтично запросување за Водици во Охрид

Translate (Eng):[gtranslate]

Денешниот голем празник некои го искористија за романтично запросување. Едно момче кое се фрлаше по крстот реши да ја побара својата сакана за жена.Па така додека сите го бараа крстот тој од водите на Охридското езеро извади прстен и ја побара за сопруга.

Идната невеста се разбира дека кажа „да“ а среќата на момчето немаше крај.

РЕКЛАМА
- Реклами -