25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Сите се радуваа на светиот крст, но само ова момче се израдува...

Сите се радуваа на светиот крст, но само ова момче се израдува на Босилокот !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Сите се радуваат на крстот но само во Владевци се радуваат на босилокот 🙂

Владиевци се наоѓа во југоисточниот дел на Република Македонија, во западниот дел на Струмичка Котлина, чиј атар допира со територијата на Општина Радовиш и припаѓа на Општина Василево. Од најблискиот град Струмица е оддалечен 11 километри. Низ селото поминува патот Струмица-Радовиш.

моментот како се радува момчето на босилокот може да го погледнете од 01:50секунда

РЕКЛАМА
- Реклами -