9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЗабаваОбјавена точна бројка на повредени капачи во Штип: Седуммина полесно и еден...

Објавена точна бројка на повредени капачи во Штип: Седуммина полесно и еден потешко повреден кој доби бесплатен смештај во Св. Еразмо

Ортопедската амбуланта во Штип пред неколку минути го објави конечниот број на повредени после прославата на големиот христијански празник, Водици, и за сега, само еден од нив е со посериозни повреди, па е испратен во болницата „свети Еразмо“ во Охрид, додека другите се пуштени на домашно лекување.

Од штипската болница соопштуваат дека потешко повредениот пациент е всушност среќниот фаќач на крстот, на кого годината му почна навистина среќно, па покрај телевизор и нова маица, сега ќе добие и бесплатен смештај во Охрид.

вестите се измислени со цел еднаш народот да се опамети во оваа држава.

коперација

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...