9.3 C
Ohrid
понеделник, декември 6, 2021
Почетна Македонија Не шест, туку 14 милиони евра потрошила власта за коцкарски апарати

Не шест, туку 14 милиони евра потрошила власта за коцкарски апарати

Translate (Eng):[gtranslate]

Во 20 месеци Државната видео лотарија направила не еден, туку два тендери за набавка на коцкарски апарати, откри пратеникот Илија Димовски.

Првиот пат на 16.04.2018 за 7.422.200 €.

Вториот пат на 02.01.2020 за 6.548.500 €.

РЕКЛАМА

Вкупно оваа државна фирма потрошила 13.970.700 € за коцкарски апарати, објави Димовски.