9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЗабаваЖена и авион биле во „врска“ 6 години и сега ќе стапат...

Жена и авион биле во „врска“ 6 години и сега ќе стапат во брак

Мишел Кобе од Берлин, Германија, за прв пат се запознала со љубовта на нејзиниот живот, авион „Боинг“ 737-800 што го нарекува „Шатц“ – германски за „драги“, во март 2014 година додека била на аеродромот во Берлин Тегел.

30-годишната девојка за прв пат се вљубила во крилата и и моторите на авионот пред 6 години и била во можност самода го гледа преку стаклениот прозорец на аеродромот, во септември 2019 година, таа конечно била во можност да го бакнепа дури и застанете на едно од крилјата во хангарот.

Таа се надева дека еден ден ќе лета на нови височини во нејзината врска и ќе се пресели да биде со нејзиниот авион и да се омажи за него. За разлика од традиционалната венчавка со бел фустан Мишел замислува да носи црни панталони и црна блуза на нејзиниот голем ден. Тие планираа повторно да се сретнат во хангар во Амстердам, Холандија, на 18 март.

Додека нејзините пријатели и семејство ја прифатиле нејзината врска, нејзиното семејство не е заинтересирано да го запознае Шатц и таа сака нејзината свадба да биде интимна работа.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...