28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија ЗАЕВ: КОНЕЧНО ГРАЃАНИТЕ ПОЧУСТВУВАА ДЕКА ДРЖАВАТА ГИ САКА, И СЕ ГРИЖИ ПОДЕНАКВО...

ЗАЕВ: КОНЕЧНО ГРАЃАНИТЕ ПОЧУСТВУВАА ДЕКА ДРЖАВАТА ГИ САКА, И СЕ ГРИЖИ ПОДЕНАКВО ЗА СИТЕ.

Translate (Eng):[gtranslate]

„Граѓаните секогаш ја сакале државата, но сега чувствуваат дека и државата ги сака нив“ e чувството кое лидерот на СДСМ – Зоран Заев, го добил при посетата на жителите на гостиварско Чегране, пред кои го промовирал концептот за еднаквост, единство и толеpaнција, напиша тој на својот Фејсбук профил.
„И граѓаните Aлбaнци ги имаат сите пpaва во државата и придонесуваат кон стабилноста и економскиот развој, а заедништвото ќе обезбеди траен мир и членство во НАТО и во ЕУ.

Заедно со министерот за здравство, Венко Филипче и директорот на Управата за финансиска полициja – Арафат Муареми, зборувавме и за зголемените плати во здравството, образованието, како и за покачување на пензиите. Нови работни места и инвестиции се мерките кои ќе донесат уште поквалитетен живот за сите, а ќе го намалат иселувањето на младите“, напиша Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -