23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Македонските спортисти се простуваат од Коби Брајант

Македонските спортисти се простуваат од Коби Брајант

Translate (Eng):[gtranslate]

Нашите македонски спортисти тагуваат по Коби Брајант, кој загина во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Шокантната вест која со огромна брзина го обиколи светот.

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер на сите времиња стави фотографија заедно со Брајант.

РЕКЛАМА

Познати кошаркари, атлетичари, фудбалери, ракометари ставија објави на социјалните мрежи за трагедијата.

- Реклами -