9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаБезживотното тело на 60-годишна жена од Радишани извлечено од Вардар

Безживотното тело на 60-годишна жена од Радишани извлечено од Вардар

Безживотно тело на жена вчера било извлечено до водите на Вардар откако полицијата добила дојава од граѓани. На терен веднаш излегла и Бригадата за противпожарна заштита чија посебна екипа го извадила телото. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По преземени мерки било констатирано дека станува збор за Б.К.(60) од нас. Радишани – Скопје.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...