11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаСветНовак Ѓоковиќ: Коби Брајант ми помогна кога ми беше најтешко во животот...

Новак Ѓоковиќ: Коби Брајант ми помогна кога ми беше најтешко во животот !!!

Меѓу светските спортисти кои вечерва се збогуваат со кошаркарската легенда Коби Брајант, кој загина во хеликоптерска несреќа во близина на Лос Анџелес, е и најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, кој откри досега непознато за неговиот однос со ѕвездата на ЛА Лејкерс.

Србинот објави дека токму Брајант му бил своевиден ментор во најтешкиот период од кариерата пред неколку години, кога поради повреда на лакотот дури и размислуваше целосно да се повлече од тенисот.

„Коби беше еден од моите ментори. Постојано беше крај мене во најтешкиот период од мојот живот, кога постојано ми даваше совети и ме охрабруваше да не се предадам и да продолжам да се борам. За тоа вечно ќе му бидам благодарен“, изјави Ѓоковиќ.

Американскиот кошаркар загина заедно со неговата 13-годишна ќерка Џиџи Марија, со која патувале на тренинг заедно со уште тројца во хеликоптерот, кој се сруши кај местото Калабесис.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...