8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) Скопјанец со пцовки ги брка Кинезите од Македонија поради вирусот ''Корона''.

(ВИДЕО) Скопјанец со пцовки ги брка Кинезите од Македонија поради вирусот ”Корона”.

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како човек во Скопје со мобилен телефон снима Кинези, ги пцуе, навредува и им порачува да си одат во Кина поради коронавирусот.

После ширењето на вирусот,голем број Кинези пристигнаа во Македонија да се заштитат и да не бидат заразени од Корна вирусот кој ја зафати Кина..

Тој погрдните зборови ги кажува на македонски и англиски јазик. Луѓето не реагираат на провокациите.

На Твитер има негативни реакции за овој инцидент, и се бара полицијата да преземе мерки.

Коронавирусот зема замав, и во повеќе земји во светот веќе има инфицирани.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...