14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Скопјанец со пцовки ги брка Кинезите од Македонија поради вирусот ''Корона''.

(ВИДЕО) Скопјанец со пцовки ги брка Кинезите од Македонија поради вирусот ”Корона”.

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како човек во Скопје со мобилен телефон снима Кинези, ги пцуе, навредува и им порачува да си одат во Кина поради коронавирусот.

После ширењето на вирусот,голем број Кинези пристигнаа во Македонија да се заштитат и да не бидат заразени од Корна вирусот кој ја зафати Кина..

Тој погрдните зборови ги кажува на македонски и англиски јазик. Луѓето не реагираат на провокациите.

РЕКЛАМА

На Твитер има негативни реакции за овој инцидент, и се бара полицијата да преземе мерки.

Коронавирусот зема замав, и во повеќе земји во светот веќе има инфицирани.

- Реклами -