24.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Забава ВИДЕО: Извршена е првата трансплантација на машки полов орган

ВИДЕО: Извршена е првата трансплантација на машки полов орган

Translate (Eng):[gtranslate]

Томас Менинг од Масачусетс е првиот човек на кого успешно му е пресаден машки полов орган.

Овој 64-годишен маж се оперирал на почетокот на месецов, а операцијата траела 15 часа. ”Mашкоста” билa обезбеденa од донатор на органи.Томас Менинг од Масачусетс е првиот човек на кого успешно му е пресаден пени*.

РЕКЛАМА
- Реклами -