10.8 C
Ohrid
понеделник, мај 10, 2021
Почетна Македонија Шилегов гради џамија во Лисиче, а нашите градат црква во Дортмунд

Шилегов гради џамија во Лисиче, а нашите градат црква во Дортмунд

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонците во Дортмунд за неполна година ја подигнаа православната црква „Св. Кирил и Методиј“. Црковниот одбор со протојереј Душко, организирано и посветено, сите донации ги наменија за градба на новата црква.

Претстои внатрешно уредување и апел до сите кои сакаат и можат да помогнат, пишува во писмо Душко Пецов упатено на адреса на весникот „Илинден“-Тирана.

Вечер

РЕКЛАМА
- Реклами -