21.4 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Заев се пофали дека ќе отпишувал стари долгови за струја. А што...

Заев се пофали дека ќе отпишувал стари долгови за струја. А што е со нас другите што плаќаме редовно, будали сме???

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Заев најави бришење на долговите за струја настанати до 2006 година за 200.000 граѓани и семејства кои се заглавени во лавиринт со проблеми од извршители и блокирани сметки. Па еве сакаме ние јавно да го прашаме што ќе биде со нас другите кои редовно ги плаќаме сметките, дали бевме будали? Дали секогаш кога доаѓаат избори и едните и другите ќе не лажат и ќе ни ветуваат подобар живот, додека тие возат автомобили од 50.000 евра а граѓаните едвај крпат крај со крај !!!!

Автор Д.Д

РЕКЛАМА
- Реклами -