8.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев се пофали дека ќе отпишувал стари долгови за струја. А што...

Заев се пофали дека ќе отпишувал стари долгови за струја. А што е со нас другите што плаќаме редовно, будали сме???

Премиерот Заев најави бришење на долговите за струја настанати до 2006 година за 200.000 граѓани и семејства кои се заглавени во лавиринт со проблеми од извршители и блокирани сметки. Па еве сакаме ние јавно да го прашаме што ќе биде со нас другите кои редовно ги плаќаме сметките, дали бевме будали? Дали секогаш кога доаѓаат избори и едните и другите ќе не лажат и ќе ни ветуваат подобар живот, додека тие возат автомобили од 50.000 евра а граѓаните едвај крпат крај со крај !!!!

Автор Д.Д

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...