18 C
Ohrid
четврток, мај 6, 2021
Почетна Македонија Најдолго барање по светиот крст во Пробиштип: После две недели барање во...

Најдолго барање по светиот крст во Пробиштип: После две недели барање во базен, крстот го пронајде овој господин.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вториот крст беше фрлен по 40 минути откако учесниците не можеа да го пронајдат првиот метален крст.

На Богојавление попот во Пробиштип мораше двапати да фрла свет крст во базенот, затоа што првиот исчезна откако беше фрлен.

Вториот крст беше фрлен по 40 минути откако учесниците не можеа да го пронајдат првиот метален крст.

РЕКЛАМА

А две недели подоцна крстот конечно беше пронајден во големиот базен на пробиштипскиот Аквапарк.

– Еве го кој вика дека го нема…, стои во постот на Аквапаркот каде се одржуваше фрлањето на крстот на 19-ти јануари.

- Реклами -