22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаТрагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин.

– Со длабока тага ја примивме горчливата вест за смртта на нашиот ученик, нашиот многу сакан и почитуван матурант, Елдон Шабани. Им изразуваме сочувство на неговите родители, семејството и сите негови пријатели. Се молиме на Семоќниот Бог на нашиот матурант Елдон Шабан, да му биде даруван Рајот и да му даде трпение на семејството во овие многу тешки моменти… Секогаш ќе останеш во нашите срца, драг Елдон., се вели во објавата на Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово.

СВР Тетово пред неколку дена соопшти дека е пријавено дека 18-годишно момче било пронајдено мртво во неговиот дом.

– На 13.05.2024 година околу 18,00 часот во СВР-Тетово, од Ургентен центар на Клиничката болница Тетово, пријавено е дека во болница е донесено лицето Е.Ш. (18) од Тетово. Според пријавата, неговата мајка и сестра го пронашле без свест во бањата во нивната семејна куќа.
Смрт без траги на насилство констатирал лекар, а увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и екипа од СВР Тетово, соопшти полицијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...