17.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаСпортМакедонската ракометна гордост Столе Стоилов ќе стане татко, подготовките за свадбата се...

Македонската ракометна гордост Столе Стоилов ќе стане татко, подготовките за свадбата се во тек.

Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко, потврди за „Бекстејџ“ близок член од семејството. Според него, сите се радуваат за приновата. Порталот „Еспресо“ објави фотографија од избраничката на Столе, младата уметничка Деница Огненоска која што досега се нема појавено во јавноста во друштво на Столе.

Инаку, според извори за истиот сајт, парот наводно бил во врска само неколку месеци, а веќе на големо се планира и свадбата и внимателно се бира датумот за веселба.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Влада: 24 април и 8 мај се неработни денови, се препорачува и приватниот сектор да не работи

Деновите кога ќе се одржат изборите за претседател на Македонија и за пратеници во Собранието се прогласени за неработни денови за сите граѓани на...

Пецаков уште еднаш им одговори на сите што сакаат да го оцрнат предизборно !

🗣Со оглед на тоа дека бев прозван од некои иницијативи и медиуми во врска со изградба на хотел во месноста Горица, а во интерес...

Голема акција во Идризово: Уапсени 17 затворски полицајци, веќе се однесени во Суд

Во голема акција во затворот Идризово утрово, уапсени се 17 припадници на затворската полиција, кои веќе се во Суд. Акцијата ја води Обвинителството за организиран...

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...