25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Додека Заев даваше изјава за медиумите, обвинетите во ''Монструм'' се смееа, и...

Додека Заев даваше изјава за медиумите, обвинетите во ”Монструм” се смееа, и си правеа селфи пред судот !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Обвинетите Хаки Азири, Сами Љута и Агим Исмаиловиќ си направија селфи пред Кривичниот суд додека поранешниот премиер Зоран Заев даваше изјава за медиумите по сведочењето во случајот Монструм.

Додека Заев одговараше на новинарски прашања, од неговата десна страна беа застанати родителите на убиените момчиња, а лево од него стоеја тројцата обвинети, кои со насмевка излегоа од Кривичниот суд.

РЕКЛАМА

Во еден момент обвинетиот Хаки Азири го крена мобилниот телефон и свртен со грб кон Заев и кон новинарските екипи, кои во голем број го следеа неговото сведочење, си направи селфи со другите двајца обвинети, наместени за во заднината да се гледа поранешниот премиер.

мкд

- Реклами -