18 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Младоженци за пример: Парите кои биле планирани за бомбони и цвеќe ги...

Младоженци за пример: Парите кои биле планирани за бомбони и цвеќe ги донирале за струмичанецот Никола Новоселски

Translate (Eng):[gtranslate]

Младенците Македонка и Слободан, парите кои им биле наменети за цвеќе и бонбони за нивната свадба ги донирале на струмичанецот Никола Новоселски! Ова е гест кој ретко може да се види во денешно време! Тие донираа околу 30.000 денари, а мајката на Новоселски на својот фејсбук профил напиша дека е многу благодарна на овие млади луѓе што се сетиле на нејзниот син. Нека служат за пример, браво!

РЕКЛАМА
- Реклами -