14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Ова е лицето кое пукаше во полицаецот, пред црквата Свети Спас во...

Ова е лицето кое пукаше во полицаецот, пред црквата Свети Спас во Велес !!!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Ова лице е сторител на кривично дело убиство во обид на полициски службеник од СВР Велес, доколку некој го забележи веднаш да се јави на 192, пишуваат вработени лица во Мвр на социјалните мрежи….

Четириесет и шестгодишен полицаец е тешко повреден откако во него пукало лицето Ѓохан Кант во Велес.

Инцидентот се случил утрово пред црквата „Св.Спас“, кај Градските гробишта во Велес, кога полициски службеници при преземање на службени дејства биле физички нападнати од четири лица.

РЕКЛАМА

Едно од нив на полицискиот службеник Е.М.(46) му го одзело службениот пиштол и пукало кон него. Е.М. бил префрлен во здравствена установа во Скопје за укажување на лекарска помош.

Тројца од напаѓачите се приведени во полициска станица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

- Реклами -