29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Спорт Семејството Ѓоковиќ го прослави осмиот пехар на Новак на Австралија Опен(видео

Семејството Ѓоковиќ го прослави осмиот пехар на Новак на Австралија Опен(видео

Translate (Eng):[gtranslate]

Српскиот портал Телеграф објави видео од прославата на осмата титула на Новак Ѓоковиќ освоена на Австралија Опен.

Неговите родители овој историски успех го прославија во нивниот ресторан во Нов Белград.

Пехарот беше во нивни раце.

РЕКЛАМА
- Реклами -