9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаЗатворите постанаа како хотелски соби: И Агим Красниќи успеа да им побегне...

Затворите постанаа како хотелски соби: И Агим Красниќи успеа да им побегне од затвор !!!!

Расте списокот на осудени лица кои побегнале од затворите во Македонија. На него од вчера е и познатиот член на таканаречената Кондовска група Агим Красниќи, кој по слободниот викенд не се вратил во затворот во Штип.

Красниќи од 2008 година издржуваше казна затвор од 15 години.

Од штипскиот затвор информираат дека Красниќи повеќе пати имал користено слободни викенди и секогаш навремено се враќал, поради што немало сомнеж дека може да побегне.

OhridNews

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...