9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаКандидатот за претседател на Македонија, Бларим Река денес стана министер на Косово

Кандидатот за претседател на Македонија, Бларим Река денес стана министер на Косово

Почитувани граѓани,

Денес, со најголема одговорност и
експресна посветеност, ја прифатив
официјалната позиција на министерот за
европска интеграција, во новата влада на
Република Косово.

Како што процесот на интеграции е долг,
комплициран и со многу предизвици,
волјата на општеството општо, да биде
дел од ЕУ, е веројатно главната сила која
ќе го однесе Косово понатаму. Преку
отворена комуникација со вас, со
претставниците на граѓанското
општество и новинари, имам силна верба
дека заедно ќе ги избереме најдобрите
начини за остварување на нашата
европска иднина.

Агендата на Министерството за европска
интеграција ќе биде одредена со
потребата за слободно движење на
студентите, уметниците, уметниците и
сите косовски граѓани, регионалното
партнерство преку функционален
договор и добро партнерство за мировен
Балкан. Вашата вера живее со резултати,
во кои заедно ќе уживаме.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...