14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Охриѓанец починал откако се лизнал и паднал на улица

Охриѓанец починал откако се лизнал и паднал на улица

Translate (Eng):[gtranslate]

Во охридската полиција во утринските часови на 5 февруари била пријавена смрт на 83-годишен охриѓанец кој се лизнал и паднал на улицата Марко Цепенков.

Лекар од брзата помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Охрид од вчера е прекриен со снег, а висината на снежната покривка во утринските часови достигнала 19 сантиметри.

РЕКЛАМА
- Реклами -