18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Свет Дете сираче на улица нацртало мајка, и легнало врз нејзината прегратка.

Дете сираче на улица нацртало мајка, и легнало врз нејзината прегратка.

Translate (Eng):[gtranslate]

Многу често не сме ниту свесни колку сме всушност среќни и колку на овој свет има
неправди, болка и тага.

Детенце од сиропатилиште во Ирак  кое ја изгубило својата мајка, на улица нацртало мајка и легнало врз нејзината прегратка, но претходно си ги собуло чевличињата. Лежејки врз нејзината прегратка со солзи во очињата тивко шепотело мила мамичке, те молам врати се, ми недостигаш, а јас сум сам.

Фотографијата ја објави „Муслим тајм“, но нема детали каде е направена фотографијата и кое е детенцето.
Сепак фотографијата многу брзо се прошири на интернет изнудувајќи солзи во очите кај секој кој ја видел.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -