21.4 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Инспирирана од филмот „Медена земја“ дизајнерката Моника Блажевска направи ''медена'' колекција.

Инспирирана од филмот „Медена земја“ дизајнерката Моника Блажевска направи ”медена” колекција.

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската дизајнерка Моника Блажевска доби инспирација од филмот „Медена земја“ и Атиџе Муратова за новата машка колекција на турскиот бренд Тудорс.

Моника направила неколку парчиња кравати, кошули и елеци инспирирани од приказната на документарецот номиниран за Оскар во две категории. Како што објавува веб порталот ЛИДЕР , парчињата се „hand-made“, односно Моника црта со бои на платно, со бои коишто се специјално направени за ткаенини, и кои не се вадат и при перење…

РЕКЛАМА

Извор: Лидер

- Реклами -