9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаШилегов имаш време да ми одговориш на 30 пршања???? немам !! чаооо...

Шилегов имаш време да ми одговориш на 30 пршања???? немам !! чаооо !!!

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов немаше време да го сними видеото од партиската кампања „30 прашања“.

Поптретседателот на СДСМ, Коста Петров се појави во неговиот кабинет и го праша дали има време да одговори на 30 прашања, а Шилегов му одговори дека нема, бидејќи има многу работа. Претходно на 30 прашања одговараа министрите Мила Царовска, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски, Радмила Шекеринска.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...