27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Шилегов имаш време да ми одговориш на 30 пршања???? немам !! чаооо...

Шилегов имаш време да ми одговориш на 30 пршања???? немам !! чаооо !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов немаше време да го сними видеото од партиската кампања „30 прашања“.

Поптретседателот на СДСМ, Коста Петров се појави во неговиот кабинет и го праша дали има време да одговори на 30 прашања, а Шилегов му одговори дека нема, бидејќи има многу работа. Претходно на 30 прашања одговараа министрите Мила Царовска, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски, Радмила Шекеринска.

РЕКЛАМА
- Реклами -