7.5 C
Ohrid
недела, април 21, 2024
ПочетнаМакедонијаКако Ристе Бањоглав од Штип по 2 години го победи лихварот и...

Како Ристе Бањоглав од Штип по 2 години го победи лихварот и извршителите.

Како Ристе Бањоглав од Штип по 2 години го победи лихварот и извршителите.

По две години, Ристе Бањоглав од карбинското село Долни Балван повторно живее во татковата куќа. По неверојатно тешка и неизвесна борба, тој успеа да се спаси од лихварот и сите извршители кои му доаѓаа на врат…

„Беше многу тешко, не знаев во тој момент каде да одам што да праам и каде да ги носама децата во тие тешки моменти“,вели Ристе..

„Меѓутоа треба да се издржи во живото, сум поминал многу во животот, покрај сите маки што ги имав, со извршувањ, полиција, со држава, на крај апалација по нивно барање на извршителка која ни ун ишти цела куќа, ни ги врати ствари.

Она што го зборе тогаш и сега се докажа, правдината излезе на виделина, објеките и куќата не се предмет на извршување.

https://fb.watch/i2dxB8jz7P/?mibextid=v7YzmG Видео Тука

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...