13.9 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Можеби бавно пишува но брзо учи, нашата Атиџе и денес дели автограми...

Можеби бавно пишува но брзо учи, нашата Атиџе и денес дели автограми во Холивуд. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Снимателот на „Медена земја“, Самир Љума, на Твитер објави видео од Атиџе Муратова на кое се гледа како таа става автограм на постерот од филмот.

– Како на пасош – и вели Љума на Атиџе.

Во театарот „Долби“ во Лос Анџелес ноќеска ќе бидат соопштени добитниците на Оскар за 2019 година во 24 категории, според гласањето на членовите на Американската филмска академија кое заврши во вторникот.

РЕКЛАМА

„Медена земја“ е на чекор до Оскар во категориите документарец и интернационален филм.

- Реклами -