16 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Забава Аматери за Хумор - Забавувај го гледачот, излажи го гостинот со Трајче...

Аматери за Хумор – Забавувај го гледачот, излажи го гостинот со Трајче Китановски и актерот Сашо Тасевски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Трајче Китановски е момчето кој секојдневно не смее со неговите сатирични скечеви, тој успева да ги улови грешките на нашите позната фаци и да направи скеч од сето тоа. Покрај хуморот Трајче исто така работи како менаџер со сите познати музички имиња во Македонија. Трајче позади себе има голем проект каде што имаат гостувано голем број на познати имиња како од Македонија така и од балканот. Со оглед дека народот е опседнат со политиката во Македонија ова му доаѓа како анти -депресив. Во иднина не ни преостанува ништо друго освен да го следиме ова момче на неговиот јутјуб канал, и да му ја дадеме целосната наша поддршка да направи по професионални и подобри видеа…

Во продолжение погледнете за што се работи:

РЕКЛАМА
- Реклами -