16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев: Прв пат слушам дека Крсто Мукоски имал брат, и дека земал...

Заев: Прв пат слушам дека Крсто Мукоски имал брат, и дека земал тендери.. (ВИДЕО)

Секој во државата без разлика дали е од ВМРО-ДПМНЕ или од СДСМ, ако има членови во семејството со фирми, може да конкурираат согласно законите на тендери, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев на прашањето на порталот Лидер.мк за добиените државни тендери на компанијата на фамилијата Крсто Мукоски. Случајно или не оваа компанија ,Атриум ДОО” од Вевчани неодамна доби уште еден тендер од државното акционерско друштво за изградба и стопанисување со деловен простор.

“Ако мислите или видите дека некаде има незаконитост во било која постапка, а и за тие кои вие денеска кажувате , а јас прв пат слушам , јас немав време да знам кој кога добил тендер, но ако е направено согласно закон, ок, ако не е тогаш е проблем. Ние сме демократска земја, проверете го тој господин, може да се провери потекло на парите и се друго, законите важат за сите, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев.https://www.facebook.com/ekonomskilider/videos/193194055087841/

Извор: Лидер.мк

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...