21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Заев: Прв пат слушам дека Крсто Мукоски имал брат, и дека земал...

Заев: Прв пат слушам дека Крсто Мукоски имал брат, и дека земал тендери.. (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Секој во државата без разлика дали е од ВМРО-ДПМНЕ или од СДСМ, ако има членови во семејството со фирми, може да конкурираат согласно законите на тендери, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев на прашањето на порталот Лидер.мк за добиените државни тендери на компанијата на фамилијата Крсто Мукоски. Случајно или не оваа компанија ,Атриум ДОО” од Вевчани неодамна доби уште еден тендер од државното акционерско друштво за изградба и стопанисување со деловен простор.

“Ако мислите или видите дека некаде има незаконитост во било која постапка, а и за тие кои вие денеска кажувате , а јас прв пат слушам , јас немав време да знам кој кога добил тендер, но ако е направено согласно закон, ок, ако не е тогаш е проблем. Ние сме демократска земја, проверете го тој господин, може да се провери потекло на парите и се друго, законите важат за сите, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев.https://www.facebook.com/ekonomskilider/videos/193194055087841/

Извор: Лидер.мк

РЕКЛАМА
- Реклами -