25.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Стружанец фатен со кокаин

Стружанец фатен со кокаин

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на вчерашниот ден, жител на струшкото село Мислешево бил уапсен, откако бил фатен со пакувања кокаин.

„На 11.02.2020 околу 18.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Струга на ул.„Пролетерски бригади“ во Струга го лишиле од слобода К.М.(38) од струшкото село Мислешево, затоа што при преглед кај него биле пронајдени и одземени пет пакувања со опојна дрога кокаин“, информираат од МВР.

РЕКЛАМА
- Реклами -