18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Свет Господ им врати за добрината: Сиромашни родители посвоиле дете кое ги направи...

Господ им врати за добрината: Сиромашни родители посвоиле дете кое ги направи милионери….

Translate (Eng):[gtranslate]

Секој сака приказни со среќен крај. Иако овие приказни се во изобилство во филмови и романи во реалниот живот, тие се многу ретки. Сепак, понекогаш, слушате приказна која повторно ви дава надеж. Ова е една од нив.

Кога Џави Лазаро Баваљ Втори беше дете, тој беше посвоен од прилично сиромашна двојка на Филипините. Немал богато детство, но е благодарен што имал љубов. Родителите му дадоа можност да живее среќно оттогаш.

Бидејќи Лазаро пораснал, студирал и напорно работел… станал и успешен бизнисмен. Затоа, тој реши да им обезбеди на своите родители сè што им треба.

РЕКЛАМА

Тој им ги купил на своите посвоители куќа на соништа. Ја сподели својата животна приказна на Фејсбук.

“Кога ме посвоија, нивниот живот не беше лесен. Нани е продавачка, Тати е превозник. Сега, кога имам можност да им се оддложам, ќе се погрижам тие да гиживеат своите соништа подобро отколку што можат да си замислат”, Напиша Лазаро.

Во својот пост на социјалните медиуми, сподели „пред и после“ фотографии. Кога парот го посвои, тие имаа мала, трошна куќа. Внатре имаше мала кујна која излегуваше на главната улица. Во спалната соба имаше само еден душек, една бања, пренатрупана дневна соба и прилично мала маса за јадење.

Откако собрал пари, Лазаро изградил луксузна палата од седум спални соби и сите погодности што можеби ќе му требаат на едно семејство.

„Имав три месеци кога ме посвоија и ми дадоа сè. Немавме лесен живот, но како студент морав да работам напорно физички работи. Згора на тоа, живеевме во барака од само 21 квадратен метар “, рече тој.

Но, тоа не е сè. Покрај тоа што им изградисвој дом од соништата, Лазаро ги носи и на одмори низ целиот свет. Лазаро сака да им покаже колку е благодарен. Ова вклучува купување на луксузни подароци како што се торби и брендирана облека. Сега сите заедно конечно можат да уживаат во целост!

Машки Магазин

- Реклами -