30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија ''Вевчанци не му опростија на Крсто Мукоски за неговата изјава, пa го...

”Вевчанци не му опростија на Крсто Мукоски за неговата изјава, пa го сместија на буниште”

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на денот пратникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски откри интрига дека Крсто Мукокси ќе се сели во Белград бидејќи неговите сограѓани од Вевчани не сакаат веќе да го видат. Мукоски пак се крена самиот себе си на ниво на народен херој кој што „го одлежал“ своето. Очигледно вевчанци не мислат така па го сместија пратеникот на буниште, а тој не во Белград на Марс ќе треба да се сели…

РЕКЛАМА
- Реклами -