15 C
Ohrid
четврток, мај 6, 2021
Почетна Македонија Познат македонски борач беше убиен во Блаце при грабеж на казино.

Познат македонски борач беше убиен во Блаце при грабеж на казино.

Translate (Eng):[gtranslate]

Борачот Буњамин Нуиши загина при грабежот на казиното во Блаце, објавија од неговиот клуб Тефејуз. Нуиши важеше за еден од најдобрите борачи на клубот, а работел како обезбедување на казиното. Нуиши починал откако бил удрен со кундак во главата.

Покрај Нуиши, жртва при грабежот е и 22-годишниот В.Х. од Косово.

Последен пат Нуиши се бореше на Светскиот куп во шалвари Дунја купот во Кахраманраш во Турција. Тој тогаш победи во меч со борец од Белорусија, а потоа загуби од светскиот шампион од Азербејџан.

РЕКЛАМА
- Реклами -