18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Свет Бебе го победи корона вирусот -Кики со аплауз излегла од болницата во...

Бебе го победи корона вирусот -Кики со аплауз излегла од болницата во Пекинг

Translate (Eng):[gtranslate]

Бебето Кики, како што ја нарекле во медиумите, нејзината постара сестра и мајка биле пуштени заедно од болницата во Пекинг по закрепнувањето од коронавирусот, соопштиле кинеските медиуми.

Семејството инаку доаѓа од Вухан, епицентар на заразата која досега однела 1.523 животи, а од која заболеле повеќе од 66.000 луѓе.

Кај мајката и бебето првите симптоми се појавиле на 25-ти јануари, а во болницата биле примени следниот ден.
Како што наведува агенцијата “Синхуа”, заразен бил и таткото на бебето, кој порано бил пуштен од болница.

РЕКЛАМА
- Реклами -