28.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Во Европа вака не се оди: Полицијата во Сарај, запленети 1,3 тони...

Во Европа вака не се оди: Полицијата во Сарај, запленети 1,3 тони кокаин

Translate (Eng):[gtranslate]

 

Според информациите на ТВ21 во тек е полициска акција во селото Крушопек, Сарај.

Запленет е кокаин, иако засега точно не се знае колкава количина завршила во Крушопек, сепак неофицијални извори за ТВ21 велат дека се работи за околу еден тон.

РЕКЛАМА

Првичните информации велат дека пратката прво стигнала од Америка во Бар, Црна гора, а потоа требало да се транспортира во Копер, Словенија.

Од засега непознати причини рутата е сменета и пратката завршила во Крушопек.

- Реклами -