27.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаНачалникот насила ги избрка Македонците од гробот на Гоце Делчев, но со...

Началникот насила ги избрка Македонците од гробот на Гоце Делчев, но со ургенции ги пропушти Бугарите да се поклонат! (Видео)

Македонската полиција одлучи со демонстрација на сила да ги набрка Македонските граѓани кои сакаа да се поклонат на гробот на Гоце Делчев во црквата Св.Спас на скопското Кале, но затоа со еден телефонски повик Бугарите кои сакаа да влезат во дворот на црквата, беа пропуштени, а началникот на ПС Центар дури и организираше и обезебдување за Бугарите.

Срамна е сликата која се гледа од скопското Кале, имајќи во предвид дека утринава полиција за малку не натепа постар господин кој сакаше да влезе во црквата, а со силно полициско обезбедување ги растера и навивчаите од групата „Комити“ кои беа запрени уште на пат кон Св.Спас во близина на „Жабарот“, па оттаму со закани за апсење беа протерани кон центарот на градот.
Бугарите кои дојдоа во Скопје, се однесуваат како граѓани од прв ред, а Македонците од трет.

Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...