19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонија„Комити“ го блокираа Рекорд и глсно згрмеаа: „Глас се слуша, плач и...

„Комити“ го блокираа Рекорд и глсно згрмеаа: „Глас се слуша, плач и лелек, аскер влегува, кај е Гоце нека стане, ГО ПРЕДАДОА“ (ВИДЕО)

И покрај фактот што сме уредно најавени дека положуваме цвеќе по повод 150 годишнината од раѓањето на вечиканот на Македонската револуционерна борба, СВР Скопје без никаков основ го попречува нашето слободно движење, објавија од навивачката група „Комити“ на нивниот официјален Фејсбук профил.

– Анти Македонска Македонија ! Во моментов е блокиран “Рекорд” во центарот на Скопје!, порачаа „Комити“ во постот од пред неколку минути.
Видео Тука

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...