9 C
Ohrid
среда, април 14, 2021
Почетна Забава (ВИДЕО)ТРИ ВОЛЦИ ОПКОЛИЈА КУЧЕ А ТОА НАПРАВИ НЕВЕРОЈАТНА АКРОБАЦИЈА

(ВИДЕО)ТРИ ВОЛЦИ ОПКОЛИЈА КУЧЕ А ТОА НАПРАВИ НЕВЕРОЈАТНА АКРОБАЦИЈА

Translate (Eng):[gtranslate]

Три волци опколија многу помало куче во италијанскиот регион Абруко, но тој ги избегна со неверојатен акробатски потег.

На видеото се гледа како групата му се приближува на жолто куче на стрмната карпа покриена со снег.

Тој прво трча на едната страна, потоа го менува правецот и трча по бодликавата жица додека вилиците на еден волк се затвараат на неговиот грб.

РЕКЛАМА

На крајот, тој некако успева да скокне накосо низ оградата, меѓу двете жици и ги остава волците да се чудат што се случи…

- Реклами -