9 C
Ohrid
среда, април 14, 2021
Почетна Забава Вo ова се гледа големината на човекот: Ѓоковиќ играше тенис со децата...

Вo ова се гледа големината на човекот: Ѓоковиќ играше тенис со децата од маало во Белград (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Рекетот број еден во светот, Новак Ѓоковиќ е на одмор во својот Белград по победата на Австралија опен. Тој беше виден како игра тенис со децата пред зграда, потег кој предизвика внимание во медиумите.

Ѓоковиќ не е само добар тенисер, тој уште еднаш покажа дека е и голем човек. Новак се симна пред зграда во Белград и играше тенис со децата од маало.

РЕКЛАМА

извор мкд

 

- Реклами -