14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Каде се сега Зaев и Венко Филипче да ме пoсетат на клиника?...

Каде се сега Зaев и Венко Филипче да ме пoсетат на клиника? Родилка се моли за помош !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Недела е ден за одмор! А ние напатениве души ќе си дремиме на клиника и ќе чекаме помош од господ. Не, не сум неблагодарна. Јас сум БЕСНА! Што покрај толку учени луѓе нема доктор! Покрај толку сиромашна земја сите со џипови се возат, а се нема пари за едно дезинфекционо средство! Алооо свестете се! Јас се свестив и ниедна партија нема да ми го помати умот. Нека дојди тој Заев или тој Мицкоски или Филипче нека поседат малку повеќе на клиника.. ТАА докторката паметна што ми ја лекуваше Бисера и што ја прати дома без терапија, што ја нема за жива очиве да ми ја видат.. Или останативе доктори што си играат диши, не диши со децава и постариве (секоја чест на исклучоци, секогаш ги има) .. Една сестра на 12 ТЕШКИ деца во време на епидемија на грип.. Еден дежурен доктор на цела клиника за време на епидемија..
До кога ќе се молчи бе луѓе!? За која иднина ќе гласате бе луѓе? Мојава иднина е Бисера и таа ми лежи на болница и нема кој да ја види! А гласав за мојата иднина! Клиника на државно ниво?? Односно партиско ниво и ништо фазла.. Ми се плачи!!! Тешко на нас бе луѓенца. Накратко кажано. Бидете ми здрави и живи само..

РЕКЛАМА
- Реклами -