14.6 C
Ohrid
вторник, септември 22, 2020
Почетна Македонија Тестот е негативен, лицето примено на Инфективната клиника во Скопје нема коронавирус

Тестот е негативен, лицето примено на Инфективната клиника во Скопје нема коронавирус

Translate (Eng):[gtranslate]

Според неофицијални информации на 360 степени, тестирањето на лицето кое се посомневало дека има симптоми на коронавирус завршило и резултатите се негативни.

РЕКЛАМА
- Реклами -